Komory próżniowe, urządzenia specjalne

Komory próżniowe, urządzenia specjalne

 Komory próżniowe

TEPRO jest producentem komór próżniowych, wykonywanych na podstawie dokumentacji własnej lub powierzonej przez zlecającego. Przykładowe rozwiązania pokazane są na zdjęciach. Przeważająca ilość komór, wykonywana jest ze stali nierdzewnej. Możliwe jest zastosowanie innych materiałów, zgodnie z potrzebami zlecającego. Minimalne ciśnienie, dla którego wykonujemy komory: 10-8 hPa. Służymy konsultacją techniczną w trakcie projektowania komór.

Komora do badania szczelności opakowań

Urządzenie służy do oceny szczelności opakowań elastycznych w przemyśle spożywczym. Podczas testu opakowanie umieszczane jest w wodzie a z przestrzeni w górnej części urządzenia testowego usuwane jest powietrze. W przypadku, gdy opakowanie jest nieszczelne gaz z wnętrza opakowania ulatnia się tworząc dobrze widoczne w wodzie pęcherzyki.
Inspekcja wzrokowa pozwala określić miejsce nieszczelności.

Dane techniczne

  • Przezroczysty prostopadłościan o wymiarach wewnętrznych 470x310x230 [mm]
  • Poziom podciśnienia do -800 [hPa],
  • Sprężone powietrze minimum 0,6 [MPa],
  • Ilość wody do testów około 22 [l],
  • Czas badania ok. 25 sekund

Komora próżniowa specjalna (produkcja jednostkowa)- wykonana przy współpracy z Politechniką Koszalińską. Technologiczna komora próżniowa do nakładania powłok metoda PVD z wysokopróżniowym układem pompowym grzejnikami radiacyjnymi wsadu oraz systemem pomiaru ciśnienia.

 Urządzenia do pakowania banknotów

mniejse

stanowiska

Oferujemy cztery modele pakowarek PP3.3, PP4.2E, PP4.6 oraz PP5.5 w wersji specjalnej – bankowej, przystosowanej do pakowania banknotów, bilonu (zrolowanego lub luzem) i papierów wartościowych, które mogą być wyposażone w listwę znakującą z wymiennymi wkładkami umożliwiające nanoszenie indywidualnego napisu lub znaku na zgrzewie woreczka.

Na bazie pakowarek próżniowych wykonujemy stanowiska do pakowania banknotów składające się z:

– urządzenia do wstępnego ściskania i wprowadzania banknotów do woreczków (ściskacz ręczny, pneumatyczny lub elektryczny)

– pakowarki próżniowej

– stolika roboczego

Zalety pakowania próżniowego banknotów:

  • zabezpieczenie przed wilgocią
  • zabezpieczenie przed zabrudzeniem
  • zmniejszenie objętości pakowanych banknotów
  • możliwość umieszczenia napisu informacyjnego na zgrzewie woreczka
  • informacja o ewentualnej ingerencji osób niepowołanych w zawartości pakietu
  • zabezpieczenie przed przenikaniem nieprzyjemnych zapachów itp.
  • możliwość instalacji urządzenia w pomieszczeniach biurowych

mniejse

sc aut
sciskacz reczny poprawiony

 

 

Ściskacze umożliwiają wstępną kompresję i ułatwiają wprowadzanie banknotów do woreczków przed ich zapakowaniem próżniowym. Wstępne ściśnięcie banknotów usprawnia proces pakowania próżniowego i umożliwia stosowanie opakowań ściśle dopasowanych do gabarytów produktu.

Obsługa ściskacza obejmuje umieszczenie pliku banknotów w prasce, ściskanie, założenie opakowania na łapy ściskacza, wsunięcie skompresowanych banknotów do woreczka.

Produkujemy ściskacze manualne i automatyczne. W ściskaczach manualnych kompresja i wprowadzanie pliku banknotów do opakowania wykonywana jest za pomocą dźwigni ręcznej, w praskach elektrycznych czynności te wykonywane są po naciśnięciu odpowiedniego przycisku.

Niniejsza strona ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.